Степанек “жртва” на Хингис

24-04-2006

Швајцарската тенисерка Мартина Хингис ја доживува својата втора младост. Откако успеа по две години апстиненција да се врати на тениските …

Сезона на опасен фудбал

24-04-2006

Во првенството на македонската Прва фудбалска лига, како што се ближи финишот, станува опасно да се игра, а се постигнуваат …

Женската на Роналдињо е – фудбалот

21-04-2006

На првата полуфинална средба од Лигата на шампионите против Милан на “Сан Сиро”, Роналдињо потврди дека во моментов е најдобриот …

Работнички Ф. ја одбрани титулата

21-04-2006

Одбојкарите на Работнички Ф ја потврдија доминацијата на домашната сцена откако и во третиот финален натпревар од разигрувањето, во Струмица, …

Рагбистот си ја спаси девојката

21-04-2006

Рагбистот Гевин Хенсон ја одбрани својата пријателка од агресивен натрапник. Непознат маж речиси цел час обиколувал околу куќата на смртно …

Над 50 луѓе загинаа

21-04-2006

Најмалку 50 лице загинаа откако автобус излетал од патот и паднал во река во североисточниот дел на Индија, соопшти полицијата. …

Балак четири горини во Челзи

20-04-2006

Плејмејкерот на Баерн (Минхен), Михаел Балак се согласил да потпише четиригодишен договор со Челзи, соопштува германскиот ЗДФ. Со ова се …

Марке го грее срцето на Кристијано Роналдо

20-04-2006

“Се за љубовта”, тоа е паролата, која фудбалерот на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо, најчесто ја користи. Португалскиот интернационалец …

Барса зачекори кон Париз

19-04-2006

Фудбалерите на Барселона се на еден чекор од пласманот во финалето на Лига на шампиони, откако во првиот полуфинален натпревар …