Марадона – Бразилец во реклама

28-04-2006

Диего Армандо Марадона, Роналдо и Кака ја пеат химната на Бразил во жолти дресови на петкратниот светски првак. Во следниот …

Бекер затрескан во Силви

27-04-2006

Прекрасната Силви ван дер Варт, сопруга на напаѓачот на германскиот фудбалски клуб Хамбургер, Рафаел ван дер Варт, која сега е …

Неџипи е новиот Артим Шаќири

27-04-2006

ПРИЛЕП. – Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година се пласира во квалификациската група за ЕП 2007 и тоа …

Само “шпедитерите” сигурни

27-04-2006

Кошаркарите на Ф.Работнички се првите финалисти во разигрувањето за шампионската титула (натпреварите во серијата подобар од седум почнуваат на 6 …

Може да има жртва на теренот

27-04-2006

Во редовите на Вардар се задоволни од формата на играчите, пред финиширањето на последните пет кола од првенството на Првата …

Састре згазна на “лудиот камен”

26-04-2006

Спортот остана посиромашен за уште една од убавиците, кои секогаш се присутни како придружнички на ѕвездите што се миленици на …

Леман херој и рекордер

26-04-2006

Фудбалерите на Арсенал се првите финалисти во Лигата на шампиони откако во реванш полуфиналниот натпревар со Вилјареал ја одбранија минималната …

Зи Зу се пензионира

26-04-2006

“Готово е, по Светското првенство во Германија се простувам од активното играње. Мојата одлука е конечна”, изјави легендата на францускиот …

Роналдињо стана најплатен фудбалер

25-04-2006

Бразилецот Роналдињо, играч на шпанскиот шампион Барселона, го истисна Дејвид Бекам од лидерската позиција на списокот на најплатените фудбалери на …

Шуми ја сонува осмата титула

25-04-2006

Германецот Михаил Шумахер, возач на Ферари, по триумфот за Големата награда на Сан Марино, на патеката во Имола, во рамките …