Во составот и Охоланга

05-05-2006

Селекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Андреј Портној го објави поширокиот состав на репрезентативки за претстојните квалификациски средби со …

Руни фудбалер на годината

04-05-2006

Напаѓачот Вејн Руни беше избран за фудбалер на годината на Манчестер Јунајтед од навивачите на “црвените ѓаволи”. Наградата што го …

Френк, играј како Роналдињо

03-05-2006

Лампард На еден од капитените на ново-стариот шампион на Англија Челзи, Френк Лампард, не му е лесно. Неговата вереница Елен …

Самуел Ето сака во Милан

03-05-2006

Сензационална вест стигна од Италија. Според пишувањето на Контрокампа, напаѓачот на Барселона, и камерунската репрезентација Самуел Ето побарал од својот …

Ериксон ќе ризикува со Руни

02-05-2006

Селекторот на англиската фудбалска репрезентација Свен – Горан Ериксон изјави дека ќе го носи Вејн Руни на Светското фудбалско првенство …

Со мудрост и душа до трофејот

02-05-2006

По цели 35 години очекување, европската круна повторно се враќа во руската престолнина Москва. Кошаркарите на рускиот првак ЦСКА го …

Поусен – од спортот до порнографијата

02-05-2006

Џени Поусен, 24-годишна Канаѓанка, денес важи за девојка што ја промашила професијата. Како штотуку полнолетна остваруваше извонредни резултати на фитнес …

Шевченко пред трансфер во Челзи

02-05-2006

Напаѓачот на Милан, Андреј Шевченко, одново е поврзан со трансфер во англискиот шампион Челзи. Причина за тоа е најновиот скандал …