Шампионска пресметка во Љубљана

15-09-2005

Ракометарките на македонскиот првак и актуелен европски вице-шампион Кометал Ѓ.Петров денеска патува за Љубљана, каде утре и в недела ќе …

В.Стефанов в кревет место на тренинг

15-09-2005

Капитенот на најдобрата кошаркарска селекција на Македонија Врбица Стефанов два дена не тренираше со своите другари во салата во Градскиот …

Бекер го советува Агаси да се откаже

14-09-2005

Тениската легенда Борис Бекер го посоветува Андре Агаси да се откаже од тенисот. Американскиот 35-годишен ветеран играше во финалето на …

“Кан, фати ги моите балони!”

14-09-2005

Голманот на Баерн (М) Оливер Кан тешко дека ќе може така лесно да го заборави пречекот, што му беше приреден …

Шуми танцува и пие до зори

14-09-2005

Седумкратниот светски првак Михаел Шумахер може и да ги загуби шансите за одбрана на титулата во Формула 1, но не …

На Бугаринот Јанков му забранија секс

13-09-2005

Бугарскиот интернационалец Чавдар Јанков доби четиридневна забрана да има секс, што му ја изрече лекарот на бундеслигашот Хановер. Халфот доби …