Кора споредена со папагал

16-10-2005

Појавувањето на Кора Шумахер на ТВ екраните предизвика лавина од критики во германските медиуми. Сопругата на возачот на Тојота, Ралф …

Доминација на Бразил и Реал (М)

14-10-2005

Светската фудбалска федерација (ФИФА) ја објави листата на играчи кои конкурираат за титулата “фудбалер на годината” на која доминираат седум …

Немаме што да се загуби

14-10-2005

БИТОЛА.- Утре, со почеток во 19 часот, во Загреб ракометарите на Пелистер против истоимениот хрватски шампион ќе го одиграат натпреварот …

Шпанците имаа најмногу среќа

14-10-2005

Во ждрепката за бараж натпреварите за пласман на Светското првенство во фудбал во 2006 година, најмногу среќа имаше репрезентацијата на …

Дејвид Бекам на златни монети

13-10-2005

Ликовите на Дејвид Бекам и на уште тројца англиски фудбалери се појавија на златни монети. Другите репрезентативци се Сол Кембел, …

На “Маракана” – 17 повредени

13-10-2005

Вкупно 17 навивачи се повредени на стадионот на Црвена звезда во пресметката во текот на квалификациската средба меѓу СЦГ и …

Вардар – Младост 32:29 (16:13)

13-10-2005

Сала во СРЦ “Кале”. Гледачи 300. Судии: Начевски и Николовски од Скопје. Седмерци: Вардар 6 (4), Младост 5 (4). Исклучувања: …