Вечер на гостите

19-11-2004

Во заостанатите средби од третото коло во Евролигата се појавија двајца наши кошаркари. Душан Боцевски, со Унион Олимпија забележа важна …

Арената “поплавена” од тројки

18-11-2004

КФАР БЛУМ .- Арена на Хапоел Галил Елион. Гледачи 250. Судии: Вореидис (Грција), Кесератар (Турција) и Киулин (Романија). Резултат по …

Две дупки во “бункерот”

18-11-2004

Цели 88 минути, избраниците на селекторот Драган Канатларовски се бореа како голијати против, искрено, подобриот противник, тискајќи се во сопствениот …

СУДИИТЕ НИ ЈА УКРАДОА ПОБЕДАТА

17-11-2004

Младата репрезентација на Македонија го одигра својот најдобар натпревар во квалификациите и беше на пат да го совлада фаворитот Чешка, …

Гарнет во клубот 16

17-11-2004

Во најинтересниот натпревар на програмата Мајами доживеа пораз од Минесота (108:97). Одлично расположениот Кевин Гарнет (25 поени, 21 скок и …

Очајнички крик на пливачите “на суво”

17-11-2004

Сашо ХРИСТОВСКИ Александар Маленко, Томи Стефановски, Теодора Раптис, Јане Карајованов, Илија Стојановски и Михајло Ристовски, актуелни репрезентативци на Македонија во …

Половична радост на Македонците

17-11-2004

Второто коло од Улеб-купот донесе настап на четворица македонски кошаркари. Имаа половичен успех со своите екипи, а честа да се …

ШАЌИРИ: УСПЕХ Е САМО ПОБЕДА!

16-11-2004

Екстра-мотиривирани и со една мисла во главата: “Да се поправи лошиот впечаток од Андора”, македонските репрезентативци, денеска, ќе &”241; се …