Тенис во високи потпетици

18-04-2006

Британската манекенка Нил Мекендрау, која е во блажена состојба веќе петти месец, се обиде да покаже дека спортувањето не е …

“Топчиите” нишанат кон финалето

18-04-2006

Арсенал и шпанскиот претставник Вилјареал вечерва го играат првиот натпревар од полуфиналето на фудбалската Лига на шампиони. Мечот на Хајбери …

Шуми остана верен на Ферари

18-04-2006

Германецот Михаел Шумахер, потпиша нов двегодишен договор со Ферари, тежок 60 милиони фунти, тврди британскиот двневник “News of the world”. …

Македонија со база во Шпанија

17-04-2006

Најдобрите фудбалери на Македонија ги очекуваат два пријателски натпревара – со Еквадор на 28 мај во Мадрид и на 4 …

Пипо загреан за голови и убавици

17-04-2006

Напаѓачот Филипо Инзаги е еден од најзаслужните за пласманот на Милан во полуфиналето од Лигата на шампионите. Вредниот собирач на …

Ето на позајмица во Ал Итихад

14-04-2006

Според извештаите што пристигнуваат од Саудиска Арабија, напаѓачот на Барселона Самуел Ето ќе настапува како позајмен фудбалер за шампионот на …