Милан во акција по Џерард

01-06-2006

Трансферот на украинскиот репрезентативец Андреј Шевченко во касата на Милан слеа 45 милиони евра со што финаниската состојба на “росонерите” …

Назад во Мајами!

01-06-2006

Мајами Хит ја пропушти првата меч топка за прв пласман во НБА-Финалето во историјата на клубот. 78-те поени на гостинските …

Се вади шведска виза

01-06-2006

“Имавме добро издание на нашата репрезентација на првиот квалификациски натпревар во Рејкјавик со Исланд, за пласман на претстојното Европско првенство, …

Санси ги “запалија” Маверикси

31-05-2006

Кошаркарите на Феникс Санс со триумфот над Далас Маверикс од 106:86, во четвртиот финален натпревар, во Западната конференција, го изедначија …

Гол-шоу на Бразилците

31-05-2006

Пријателските натпревари во функција на подготовки за настапите на Светското првенство во Германија, што ќе се одржи од 9 јуни …

Шева на прегледи во Лондон

31-05-2006

Италијанскиот фудбалски гигант Милан му даде дозвола на својот напаѓач Андреј Шевченко да замине на преговори со Челзи во Лондон. …

“Огнените” летнаа високо

30-05-2006

Во вториот натпревар пред своите гледачи, во финалната серија од разигрувањето за титулата во Источната конференција, кошаркарите на Мајами Хит …

Роналдо откажа 94 милиони евра

30-05-2006

Бразилската фудбалска ѕвезда и напаѓач на Реал (Мадрид), Роналдо одби 94 милиони евра и 10-годишен договор што му ги понуди …

Руни почна да шутира

30-05-2006

Скршеницата на стапалото на Вејн Руни, напаѓачот на англиската репрезентација и на Манчестер Јунајтед, повторно се врати како топ тема …

Гечевски пред сите

30-05-2006

Кошаркарот на Задар, Тодор Гечевски – Гец е прогласен за најкорисен играч (МВП) во сезоната, во регуларниот дел на првенството …