Марадона – Бразилец во реклама

28-04-2006

Диего Армандо Марадона, Роналдо и Кака ја пеат химната на Бразил во жолти дресови на петкратниот светски првак. Во следниот …

Тиери Анри најдобар фудбал на Островот

28-04-2006

Здружението на фудбалските новинари на Англија го прогласи напаѓачот на Арсенал, Тиери Анри, репрезентативецот на Франција, за најдобар фудбалер на …

Бекер затрескан во Силви

27-04-2006

Прекрасната Силви ван дер Варт, сопруга на напаѓачот на германскиот фудбалски клуб Хамбургер, Рафаел ван дер Варт, која сега е …

Само “шпедитерите” сигурни

27-04-2006

Кошаркарите на Ф.Работнички се првите финалисти во разигрувањето за шампионската титула (натпреварите во серијата подобар од седум почнуваат на 6 …

Сколари – нов селектор на Англија

27-04-2006

Челниците на Англиската фудбалска федерација решиле да му предложат на Луис Филипе Сколари да ја преземе селекторската должност на националниот …

Може да има жртва на теренот

27-04-2006

Во редовите на Вардар се задоволни од формата на играчите, пред финиширањето на последните пет кола од првенството на Првата …

Леман херој и рекордер

26-04-2006

Фудбалерите на Арсенал се првите финалисти во Лигата на шампиони откако во реванш полуфиналниот натпревар со Вилјареал ја одбранија минималната …

Састре згазна на “лудиот камен”

26-04-2006

Спортот остана посиромашен за уште една од убавиците, кои секогаш се присутни како придружнички на ѕвездите што се миленици на …

Со СЦГ, сепак, во Белград

26-04-2006

Актуелниот светски првак во кошарка Србија и Црна Гора не доаѓа во Скопје, на 5 август, за да одигра пријателска …