Шарапова мириса на страст

05-05-2006

Спортистката со најголеми спонзорски договори во светот, Марија Шарапова, и натаму умешно ги користи своите тениски успеси и убавина. Иако …

Во составот и Охоланга

05-05-2006

Селекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Андреј Портној го објави поширокиот состав на репрезентативки за претстојните квалификациски средби со …

Сакам на СП да играм со Македонија

05-05-2006

Напаѓачот на италијанскиот прволигаш Лацио, Горан Пандев, не е само најдобар македонски фудбалер, туку веќе го има статусот и на …

Руни фудбалер на годината

04-05-2006

Напаѓачот Вејн Руни беше избран за фудбалер на годината на Манчестер Јунајтед од навивачите на “црвените ѓаволи”. Наградата што го …

Шампионот на стаклени нозе

04-05-2006

Возбудувањата во македонската Прва фудбалска лига се вратија во самиот финиш на првенството. Ако досега се чинеше дека интересот е …

Самуел Ето сака во Милан

03-05-2006

Сензационална вест стигна од Италија. Според пишувањето на Контрокампа, напаѓачот на Барселона, и камерунската репрезентација Самуел Ето побарал од својот …

Ериксон ќе ризикува со Руни

02-05-2006

Селекторот на англиската фудбалска репрезентација Свен – Горан Ериксон изјави дека ќе го носи Вејн Руни на Светското фудбалско првенство …

Со мудрост и душа до трофејот

02-05-2006

По цели 35 години очекување, европската круна повторно се враќа во руската престолнина Москва. Кошаркарите на рускиот првак ЦСКА го …