Индира- слободен играч

14-06-2005

Легендата на женскиот македонски ракомет и најдобриот стрелец на Светското првенство во 1997 година Индира Кастратовиќ, од вчера е слободен …

Кими задоволен, Шуми окуражен

14-06-2005

Исходот на трката за Големата награда на Канада се чини ги врати возбудувањата во првенството на Формула 1. Откако двоецот …

Гечевски и Задар го водат орото

13-06-2005

Во третиот финален натпревар од разигрувањето за шампионската титула, во Хрватска, екипата на Задар, како домаќин, славеше против Цибона со …

Глејзер го продава “Олд Трафорд”

13-06-2005

По одлуката на газдата на Манчестер Јунајтед, Малком Глејзер, да ги зголеми цените на влезниците, повторно се разбранува атмосферата меѓу …

Американците доаѓаат во Охрид

13-06-2005

Од 19 до 21 август градот Охрид ќе биде домаќин на возобновениот кошаркарски турнир на кој своето учество го потврдија …

Илиевски уште две години во Барселона

12-06-2005

Нашиот кошаркарски интернационалец Владо Илиевски и во наредните две години ќе го носи дресот на шпанскиот прволигаш Барселона. Струмичанецот, 25-годишниот …

Конечно, гола Ана Курникова

12-06-2005

Ете, се случи и тоа чудо, миленичката на милиони мажи на планетата Земја, поранешната тениска ѕвезда од Русија, Ана Курникова, …

Мал или голем чекор до Русија

12-06-2005

Во преполното “Кале”, по клупскиот, уште еден празник на ракометот во нашата држава, овојпат репрезентативен. Ракометарките на Македонија, во првиот …