Сирена во базенот

16-05-2006

Четирикратната олимписка победничка и повеќекратна светска првенка и рекордерка Инге де Бруин своевремено беше прогласена за најубава спортистка на светот. …

Балак три години во Челзи

15-05-2006

Германскиот репрезентативец Михаел Балак и официјално е нов играч на англискиот шампион Челзи. Во понеделникот тој премина во редовите на …

Шампионот не греши двапати

14-05-2006

Куманово.- Спортска сала. Гледачи 1.000. Судии: Денковски, Милоевиќ и Терзиевски, од Скопје. Резултат по четвртини: 22:9, 14:27, 12:20, 19:26. Вардар …

Контрите фатални за богданчани

14-05-2006

Сала во Автокоманда. Гледачи: 600. Судии: Куртовиќ и Георгиевски од Скопје. Седмерци: Металург 5 (5), Младост 5 (4). Исклучувања: Металург …

Мурињо ќе бира меѓу Шева и Ето

14-05-2006

Менаџерот на англискиот првак Челзи изјави дека сака да го види во својот тим украинскиот напаѓач на Милан, Андреј Шевченко. …

Се преговара со Шипилова

12-05-2006

По потпишувањето на нови договори со Наталија Борисенко, Валентина Радуловиќ и засега единственото засилување од странство, босанката Изудина Брутис, Кометал …

Славковски во Македонија

12-05-2006

Шансите фудбалскиот вундеркинд во редовите на италијанскиот гигант Интер, Горан Славковски да заигра во дресот на репрезентацијата на Македонија стануваат …