Агаси заминува во историјата

25-06-2006

Она што беше со месеци навестувано се случи во саботата во Лондон, непосредно пред првиот настап на турнирот на Вимблдон …

Меси сака да биде нов Марадона

25-06-2006

Младата ѕвезда на Аргентина Лионел Меси призна дека сонува да го постигне успехот на својот легендарен сонародник Диего Марадона. – …

Меси сака да биде нов Марадона

25-06-2006

Младата ѕвезда на Аргентина Лионел Меси призна дека сонува да го постигне успехот на својот легендарен сонародник Диего Марадона. – …

Челзи сега го сака и Неста

25-06-2006

Сопственикот на Челзи, Роман Аврамович, го сака италијанскиот интернационалец и член на калчо гигантот Милан, Алесандро Неста. Аврамович е подготвен …

Шевченко против сите

25-06-2006

Светската јавност 1/8 финалниот дуел помеѓу Украина и Швајцарија го дефинира како меч на колективна репрезентација против селекција составена од …

Пандев 100% на Лацио

23-06-2006

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев и натаму ќе настапува во првенството на Италија. Меѓутоа, во иднина тој ќе биде 100 …

Романтичарите гости на Дуделанж

23-06-2006

Македонскиот фудбалски првак Работнички К. ќе ги одмери силите со Ф91 Дуделанж на стартот од годинашниов циклус на квалификациите за …