Алонсо ја брка петката

30-06-2006

Шпанецот Фернандо Алонсо е подготвен да ја продолжи победничката серија и утре (20 ч), во десеттата етапа од годинашното Светско …

Европјанин првпат број 1!

29-06-2006

Италијанецот Андреа Барњани ќе остане забележан во историјата на НБА лигата како првиот европјанин избран за прв пик на еден …

Клосе вреди 35 милиони евра

28-06-2006

По четирите победи на Светското фудбалско првенство, цената на играчите на репрезентацијата на Германија, која в петок во четвртфиналето се …

Холанѓаните провоцираа скандал

27-06-2006

Валентин Иванов е непријатно изненаден од избраниците на Марко ван Бастен, кои провоцирале грубости на теренот. Ова го изјави рускиот …

Клинсман: Време е да победиме голем тим

27-06-2006

Германскиот селектор, Јирген Клинсман, за домашните медиуми изјави дека неговата селекција мора да ја победи репрезентацијата на Аргентина во 1/4 …

Бекам: Ќе се струполев на тревата

26-06-2006

Херојот на Англија во 1/8 финалето против Еквадор, Дејвид Бекам изјави дека бил тотално истоштен од горештината во Штутгарт и …