Починаа 50 лица

05-07-2006

Единаесет граѓани на Кина починаа гледајќи натпревари на СП 2006 во фудбал. Со ова бројката на оние кои на целата …

Шокантен финиш за Германците

05-07-2006

Светско фудбалско првенство во Германија. Избраниците на Марчело Липи во шокантен финиш ја победија Германија со 2:0 на истекот од …

Бен Волис во Чикаго

04-07-2006

Центарот Бен Волис, кој е слободен агент, го напушта Детроит Пистонс и ќе потпише договор со Чикаго Булс, пренесува АП. …

Капело го напушти Јувентус

04-07-2006

Фабио Капело повеќе не е тренер на италијанскиот калчо гигант Јувентус, информираа официјалните лица на “старата дама”. Вчера точно на …

Намерно не го згазнав Карваљо

04-07-2006

Португалија на Мундијалот 2006. При еден дуел на центарот на теренот во 62. минута Руни го настапна паднатиот Рикардо Карваљо …

Роналдињо плати со глава

04-07-2006

По поразот од Франција, бесен бразилски навивач во градот Шапек на југот од земјата пронашол начин како да го искали …

Кариоките не смеат дома

03-07-2006

Раика, девојката на Роналдо “Спасувај се поединечно, кој како може”. Така се однесуваат играчите на Бразил по фијаското против Франција …

Не убивајте го Руни

03-07-2006

– Мислам дека Руни во наредните години ви е многу потребен на вас отколку мене и затоа ве молам да …

Зидан ги засени волшебниците

02-07-2006

Крај за Бразил на Светското првенство во Германија. Се уште актуелниот првак се раздели од светската титула, откако на некој …

Англиски солзи на белата точка

02-07-2006

Историјата се повторува. Португалија, благодарение на подоброто изведување на пенали се пласира во полуфиналето на СП 2006, токму како и …

Македонија ќе ги намачи Англија и Хрватска

02-07-2006

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Сречко Катанец за хрватскиот дневен весник “Вечерњи лист”, изјави дека во квалификациите за претстојното Европско …