Шаќири пред потпис за Барнли

21-07-2005

Поранешениот капитен на Македонија, Артим Шаќири најверојатно ќе остане во Англија и ќе потпише за Барнли, екипа што настапува во …

Пандев со “седумка” против Катилон

21-07-2005

Горан Пандев постигна седум гола во победата на Лацио од 23:0 на пријателската средба против локалниот нисколигаш Катилон. Нашиот репрезентативец …

Рели на олдтајмери на улиците на Скопје

21-07-2005

Извонредно осмислен и атрактивен настан, каков што доликува за одбележувањето на два исклучително важни јубилеја во нашата држава-100 години автомобилизам …

Кими, остани!

20-07-2005

Рон Денис верува дека за Кими Раиконен е подобро да остане во сегашниот тим подолг период. Своето убедување го темели …

Во Победа: отпуштени – новаци 5:4

19-07-2005

ПРИЛЕП. – Засега билансот на отпуштени спроти новодојдени фудбалери во Победа, во летниот преоден рок е 5:4. Нигериецот Сулаимон Ахеен …

Зденка по стапките на Жизел

19-07-2005

Се вика Зденка Подкапова, уметничкото име и е Здена Новотна, родена е на 5 август 1977 во Брно, Чешка, веќе …

Браун ги напушти Пистонси

19-07-2005

Еден од најуспешните тренери во НБА лигата, 64-годишниот Лери Браун веќе не е на кормилото на Детроит Пистонс. Поради здравствените …

Џилардино на “Сан Сиро”

19-07-2005

Италијанскиот репрезентативец Алберто Џилардино потпиша во понеделникот навечер петгодишен договор со вице-шампионот на Италија и Европа, екипата на Милан. Преговорите …