Н. Мојсоски за шампионски амбиции

01-09-2005

Управата и спонзорот на петкратниот државен првак, Вардар, продолжуваат со реновирање на екипата за новата натпреварувачка сезона, каде што во …

Вандаир го “откачи” Бабунски

01-09-2005

В.д. селекторот на Македонската фудбалска репрезентација Бобан Бабунски на подготовките за квалификациската средба со Финска во Тампере почна да се …

Бујанова постави невозможни услови

31-08-2005

Поранешната членка на Кометал Ѓ.Петров, Русинката Олга Бујанова дефинитивно не се враќа во старата средина, каде до пред летната пауза …

Незадоволните останаа без кворум

31-08-2005

Незадоволните членови на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија вчера не го реализираа своето барање за итна седница на …

Кетрин Зета погодуваше дупки

30-08-2005

Додека ние во Македонија се прашуваме дали навреме ќе почне школската година, дали нашите деца ќе имаат што да облечат, …

Шевченко го освои првото место

30-08-2005

Најдобриот напаѓач на Милан, Андриј Шевченко е освојувач на годинешната награда “Златно стапало”, која ја доделува италијанскиот весник “Ла газета …

Илиевски игра криенка

30-08-2005

Четири дена пред стартот на квалификациските натпревари за ЕП- дивизија “Б” (група “Д”) останува отворено прашањето дали нашиот кошаркарски интернационалец …