АНТИЌ НЕ САКА ВО РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА

03-09-2004

Завчеравечер, во салата на Градскиот парк, почнаа подготовките на кошаркарската репрезентација на Македонија за квалификациските дуели за ЕП – дивизија …

БЕЗ СТРАВ ПРОТИВ “ВАМПИРИТЕ”

03-09-2004

Овде не дојдовме на шопинг”, порач а Канатларовски, пред вечерашниот втор квалификациски меч за СП 2006, на “црвено- жолите”. Со …

КОБИ БРАЈАНТСЛОБОДЕН ЧОВЕК!

02-09-2004

Најсјајната и најконтроверзната ѕвезда од тимот на Лос Анџелес Лејкерс, Коби Брајант, од завчера е слободен, бидејќи, девојката која го …

ВО РОМАНИЈА ПО ИЗНЕНАДУВАЊЕ!

01-09-2004

Одиме растоварени. Немаме што да загубиме, бидејќи противникот е фаворит”, истакна селекторот на македонската фудбалска репрезентација Драган Канатларовски, пред денешното …

ДУПЛИКАТ ЗЛАТО И ЗА МАРАТОНЕЦОТ ЛИМА

31-08-2004

Челните луѓе на спортот во Бразил ќе побараат од интернационалната атлетска федерација нивниот маратонец Вандерлеј де Лима да добие втор, …