Младост казнета со 100.000 денари

11-11-2004

По разгледувањето на извештаите од официјалните лица, гледање на видеоснимката од натпреварот од 6. коло на Мобимак Супер лигата (мажи), …

Муту во контакт со Јувентус

11-11-2004

Романскиот напаѓач Адриан Муту, кој е суспендиран седум месеци заради земање кокаин, е во контакт со претставниците на Јувентус, изјави …

Робињо блиску до Реал (М)

11-11-2004

Бразилскиот напаѓач Робињо (20), чија мајка беше киднапирана минатиот викенд, е мошне блиску до потпишување на договор со Реал од …

Седлоски не игра со Чешка?

11-11-2004

Настапот на капитенот на македонската фудбалска репрезентација Гоце Седлоски е под голем знак прашалник на натпреварот со Чешка, што се …

КОМЕТАЛ ЃП ВО ГРУПА СО ВИБОРГ И КРИМ

10-11-2004

Македонскиот женски првак Кометал Ѓ.Петров доби големо признание од Европската ракометна федерација (ЕХФ). До канцеларијата на нашиот шампион стигна покана …

“ВОЛЦИТЕ” ВО СТАПИЦА

10-11-2004

Вкупно 22 НБА екипи настапија во ноќта ме- ѓу вторникот и средата, во регуларниот дел на првенството. Дербито на вечерта …

ДЕБИ-ПОВИК ЗА НОВЕСКИ И ЖИЛСОН

10-11-2004

Дефанзивецот на германскиот бундеслигаш Мајнц, Николче Новески и “плејмејкерот” на прилепска Победа, Жилсон, ќе дебитираат за сениорската репрезентација на Македонија, …

ГОЛЕМ ПРЕСВРТ ВО МАЏАРИ

10-11-2004

На стадионот “Борис Трајковски” се одигра интересен и возбудлив натпревар. Домашното Маџари С. успеа да направи голем резултатски пресврт и …

ДАЛАС И ЈУТА СО ПО 4:0

09-11-2004

Во ноќта помеѓу понеделникот и вторникот се одиграа сами три натпревари во НБА лигата по што две екипи, Далас Маверикс …