ШАЌИРИ: УСПЕХ Е САМО ПОБЕДА!

16-11-2004

Екстра-мотиривирани и со една мисла во главата: “Да се поправи лошиот впечаток од Андора”, македонските репрезентативци, денеска, ќе &”241; се …

Отпаднаа Кастратовиќ и Колесник

16-11-2004

Во рамките на подготовките за претстојните квалификации за СП 2005, женската сениорска репрезентација на Македонија беше на шестдневни подготовки во …

Драма со среќен крај

14-11-2004

Ракометарите на македонскиот првак Вардар остануваат на европската сцена. Во последниот натпревар во групата во Лигата на шампионите, во инфаркт …

Новицки со “сатар” рака

12-11-2004

Од трите вчера одиграни средби во НБА сезоната, на две триумфираа гостинските екипи. Мавериксите неочекувано лесно дојдоа до победа во …

Битка за опстанок во Европа

12-11-2004

“По катастрофалното издание во Скопје против Барселона, собравме сили да и погледнеме на јавноста в очи и да се вратиме …

Македонецот Јанкуловски во Интер

12-11-2004

Марек Јанкуловски, еден од најпознатите македонски фудбалери, ќе биде четвртиот Македонец кој ќе го облече дресот на италијанскиот гигант Интер. …