Гечевски урива рекорди

21-11-2004

Во некомплетното 12. коло од Јадранската кошаркарска лига, настапи нашиот интернационалец Тодор Гечевски во дресот на Задар. Неговиот тим загуби …

Од Џек Николсон до Ана Курникова

19-11-2004

1. Со сигурност се знае дека најпосетени од страна на славните личности се натпреварите на Лос Анџелес Лејкерс, поради близината …

Вечер на гостите

19-11-2004

Во заостанатите средби од третото коло во Евролигата се појавија двајца наши кошаркари. Душан Боцевски, со Унион Олимпија забележа важна …

Арената “поплавена” од тројки

18-11-2004

КФАР БЛУМ .- Арена на Хапоел Галил Елион. Гледачи 250. Судии: Вореидис (Грција), Кесератар (Турција) и Киулин (Романија). Резултат по …

Две дупки во “бункерот”

18-11-2004

Цели 88 минути, избраниците на селекторот Драган Канатларовски се бореа како голијати против, искрено, подобриот противник, тискајќи се во сопствениот …

Гарнет во клубот 16

17-11-2004

Во најинтересниот натпревар на програмата Мајами доживеа пораз од Минесота (108:97). Одлично расположениот Кевин Гарнет (25 поени, 21 скок и …

Холифилд доби забрана да боксува

17-11-2004

Ивандер Холивилд во борбата со Лари Доналд По тешкиот пораз што го доживеа против Лари Доналд, Спортската комисија на американската …

Очајнички крик на пливачите “на суво”

17-11-2004

Сашо ХРИСТОВСКИ Александар Маленко, Томи Стефановски, Теодора Раптис, Јане Карајованов, Илија Стојановски и Михајло Ристовски, актуелни репрезентативци на Македонија во …

Половична радост на Македонците

17-11-2004

Второто коло од Улеб-купот донесе настап на четворица македонски кошаркари. Имаа половичен успех со своите екипи, а честа да се …