Бекам си направи десетта тетоважа

25-11-2004

Десетта тетоважа се најде на телото на Дејвид Бекам. Ако продолжи во таков стил, капитенот на англиската фудбалска репрезентација ќе …

Испуштија победа, но и бодот е голем

25-11-2004

Во драматичен и крајно неизвесен натпревар, со многу пресврти во двете полувремиња, женската ракометна репрезентација на Македонија на квалификациите за …

Ф. Работнички – ЧЕЗ Нимбурк 102:86

25-11-2004

Сала во Градскиот парк. Гледачи 300. Судии: Јанач (Словачка), Христодулу (Грција) и Радовиќ (Хрватска). Резултат по четвртини: 24:19, 23:17, 24:14, …

Лесно се справивме со Турчинките

24-11-2004

Женската сениорска ракометна репрезентација на Македонија со победа стартуваше на квалификациите за СП 2005, што почнаа во полскиот град Киелце. …

Хил и Стодемаер играчи на неделата

23-11-2004

Кошаркарите на Орландо Меџик (Источна конференција) и Феникс Санс (Западна конференција), Грент Хил и Амаре Стодемаер се прогласени за кошаркари …

Се посакува реванш против Словачка

23-11-2004

Женската сениорска ракометна репрезентација на Македонија се наоѓа во полскиот град Киелце, каде што синоќа ги почна квалификациите за пласман …

Пукна “петка” за радост

22-11-2004

Петмина наши кошаркари, интернационалци и еден тренер имаа бериќетен викенд. Стартерот Влатко Илиевски, во дресот на актуелниот шампион на Шпанија, …