Ингвилд се разголе, па сега се кае

22-12-2004

Малку познатата норвешка скијачка Ингвилд Енгесланд (22), се чини пронајде ефикасен лек како да излезе од анонимноста, кога веќе не …

ОИ-2008 во Пекинг на струја

21-12-2004

Службените автомобили, што ќе бидат користени за време на Олимписките игри во Пекинг во 2008 година, ќе бидат исклучиво на …

РОНАЛДИЊО владее со светот

21-12-2004

Бразилскиот интернационалец Роналдињо, “плејмејкер” на Барселона и вистински фудбалски маѓепсник, беше избран за најдобар фудбалер на светот за 2004 година. …

“Куклите” во трката за мирот

20-12-2004

Ах, каква глетка, каква хуманост, каква оригинална идеја во се почестите хуманитарни акции за мирот. Оваа прекрасна глетка можеше да …

Влатко блескаше, Барса загуби

20-12-2004

Нема сомневање дека нашиот кошаркарски интернационалец Влатко Илиевски ја има главната улога во редовите на Барселона, иако во нејзините редови …

Кенита кокетира со Марсело Риос

19-12-2004

Прекрасната чилеанска манекенка и актерка Марија Еухенија Лараин-Кенита, повторно е во фокусот на вниманието. Дипломираната економистка, пред некоја година “се …

Македонија на мегдан со СЦГ

19-12-2004

Вчера во Будимпешта, на последниот ден на Европското сениорско првенство во ракомет за жени, беше извршено ждребувањето за претстојниот бараж …