Италијанска лекција за Германците

02-03-2006

Средата беше ден кога поголемиот дел од учесниците на Светското првенство во фудбал го искористија за одигрување на меѓудржавни пријателски …

НОВ ЦИКЛУС ВО СТАР СТИЛ

02-03-2006

Фудбалерите на Македонија годинава ја почнаа во ист стил како што ја завршија изминатата – со пораз. Бугарија славеше на …

Добрата вила на руското лизгање

28-02-2006

Руската школа за уметничко лизгање е секако една од најпознатите и најславните во светот, што беше потврдено и на штотуку …

Оставки на Костовски и Мијаловски

28-02-2006

Ракометната федерација на Македонија од вчера е без претседател. Првиот човек на Федерацијата Трифун Костовски на вчерашната седница на Управниот …

Перес поднесе оставка

28-02-2006

Претседателот на мадридски Реал Флорентино Перес поднесе оставка на состанокот на Бордот на директори, свикан по поразот од Мојорка (2:1) …