Покер-титула за Леб?

18-11-2007

Себастијан Леб направи пресврт во рели шампионатот и се наоѓа на чекор од освојување на четвртата титула во низа, откако …

Квадрели го откажа Вардар

18-11-2007

Вардар најверојатно се прости од учеството на Лигата на шампионите, откако во најважниот натпревар во групата на гости со швајцарскиот …

Кака најдобар и најплатен

18-11-2007

Не само што ќе биде прогласен за најдобар фудбалер на светот за 2007 година, туку и за најголемата ѕвезда во …

На крилјата на Тоше

18-11-2007

Тодор Гечевски – Гец продолжува да блеска во дресот на задрани. Како вистински капитен. На мечот од 10 коло во …

Дербито на Градски

18-11-2007

Дербито на 1/4 финалето од фудбалскиот Куп на Македонија ќе се одигра на Градски. Ждрепката сакаше мегданот да го поделат …

Англија – вечен должник на Израел

18-11-2007

Фудбалската велесила, како што се нарекува репрезентацијата на Англија, по се изгледа ќе биде дел од престојното Европско првенство во …

За честа и рејтингот

16-11-2007

Македонските фудбалски репрезентативци не се без мотив против Хрватска која вечерва (20 ч.) ја пречекуваат на Градски, иако одамна не …

Штрајкот го загрозува СП 2010

16-11-2007

Штрајкот на градежните работници на сите девет стадион на кои ќе се одржи Светското фудбалско првенство во 2010 година во …

Се брка залиха за реваншот

16-11-2007

Нашиот претставник во Купот на европската ракометна федерација, Металург, во рамките на 3 коло, утревечер во Автокоманда (17.45) го игра …