Аферата ќе го пензионира Флавио?

25-11-2007

На шести декември во ФИА ќе биде сослушана екипата Рено, која е обвинета дека поседувала материјали кои не биле нејзина …

Анин: имате време да научите

23-11-2007

Светскиот женски рекет број еден Жастин Анин (Белгија), со триумфот на завршниот Мастерс турнир во Мадрид, Ролан Гарос и САД …

Одлучуваат поединци или потег

23-11-2007

Премиерите се секогаш нешто посебно, а тоа особено важи за воведниот натпревар од 15. коло на Првата лига. Денеска (13 …

Шпедитерите пак победуваат

23-11-2007

По серијата од 4 порази, кошаркарите на Ф.Работнички во последниот натпревар од 10. коло во Првата лига славеа победа против …

“Музикантите” се степаа

23-11-2007

Двајца фудбалери на германскиот бундеслигаш Вердер, Бубакар Саного и Карлос Алберто се степаа за време на последниот тренинг на тимот. …

Марин ја расплака Лор Монаду

23-11-2007

Љубовната идила на најдобрата француска пливачка, олимписка, светска и европска шампионка Лор Монаду е пред распаѓање. Медиумите на големо пишуваа …

“Црвено-жолтите” скокнаа 16 места

23-11-2007

Дека секој позитивен резултат над најдобрите светски репрезентации е многу важен за пласманот на ранг-листата на Светската фудбалска федерација (ФИФА), …

Вале здрава – се враќа

22-11-2007

Дилемите околу тоа дали Валентина Радуловиќ ќе игра за женската репрезентација на Македонија на Светското првенство во Франција, во декември, …

Тренерите поделија 26.000 евра

22-11-2007

Агенцијата за млади и спорт со еднократен паричен надомест ги награди 25-те заслужни тренери кои придонесоа за учеството и и …