Вардарци фатија приклучок

13-03-2006

Со двете победи во низа, кошаркарите на Вардар О. фатија приклучок за првите четири места на табелата и сега со …

Холи Мекгури стана проститутка

13-03-2006

Холи Мекгури, позната по улогата во популарната ТВ серија “Жените на фудбалерите”, откако го доби хонорарот за глума во споменатата …

Макпетрол елиминиран

12-03-2006

Кугларите на Макпетрол, на реваншот од 2. коло во Лигата на шампионите, загубија од домаќинот Залаегерцег (Унгарија) со 1:7 и …

Надежен пораз за полуфинале

12-03-2006

Кометал Ѓ. Петров не успеа да ја прекине непријатната традиција порази против шпанскиот првак Астрок Сагунто (поранешна Мар Валенсија), но …

Берес – ѕвезда на мразот и фитнесот

12-03-2006

Александра Берес е една од попознатите спортистки во Унгарија, а нејзиното учество во карлинг репрезентацијата никогаш не било под знак …

Арсенал против Јувентус

10-03-2006

Најинтересната пресметка, воедно и дерби на четвртфиналето од Лигата на шампионите во фудбал е меѓу екипите на Арсенал, кој е …

Двојките за завршницата енигма

09-03-2006

Иако 30 март е последниот термин, кога треба да се одредат четвртфиналните двојки за завршницата од најмасовното клупско кошаркарско натпреварување …

Измами ме само еднаш во сезоната

09-03-2006

Маша Лопатова, преубавата сопруга на Андреј Кириленко, му дозволи на најдобриот руски кошаркар да ја измамува само еднаш за време …