Роналдо и Зидан за сиромашните

20-11-2007

Околу 30.000 гледачи во шпанската Малага присуствуваа на егзибицискиот хуманитарен фудбалски натпревар на екипите на француската легенда Зинедин Зидан и …

Федерер – фабрика за пари

20-11-2007

Најдобриот тенисер на денешницата, Швајцарецот Роже Федерер во 2007 г заработи рекордна сума само од наградните фондови. Тој сезоната ја …

Србија – Казахстан може да не се игра

20-11-2007

Раководството на УЕФА го извести Српскиот фудбалски сојуз дека постои веројатност квалификациската средба Србија – Казахстан воопшто да не се …

Ѕверовите од Орландо јадат се

20-11-2007

Кошаркарите на Орландо на гости против Њу Орлеанс ја забележаа рекордната седма победа во низа. Седум, но порази надвор од …

Роналдињо не е недопирлив

20-11-2007

Најдобриот фудбалер на денешницата и најголема ѕвезда во дресот на актуелниот европски клупски шампион Милан, Рикардо Кака, за познатиот бразилски …

Многу желби за уште 4 визи

20-11-2007

Денешните, последни натпревари од квалификацискиот циклус за престојното Европско првенство, треба да го дадат одговорот на прашањето кои се последните …

Милер: кога пијам возам најбрзо

20-11-2007

Победникот во светскиот скијачки куп во 2005 година, Американецот Боди Милер повторно ја разбранува јавноста со изјавите за легализирање на …

Израелците не задолжија на Градски

20-11-2007

Македонските фудбалски репрезентативци на последната средба од квалификацискиот циклус за ЕП 2008 против Израел денеска во Тел Авив (18 ч. …