Роналдо и Даниела се разделија

12-05-2005

Бразилскиот фудбалски суперстар и центарфор на мадридски Реал, Роналдо, ја раскина врската со својата свршеница, топ-манекенката од Бразил, Даниела Чикарели. …

Парис се сплетка со Оскар де ла Хоја

11-05-2005

За младата, “надежна” и “перспективна” Американка Парис Хилтон (24 години), заедно со сестра си Ники, наследнички на синџирот хотели “Хилтон” …

Хем со нови зафати во “Плејбој”

10-05-2005

Да нема недоразбирање, борењето за кое пишуваме нема врска со борењето какво што ние го подразбираме: слободен или грчко-римски стил, …

Мурињо имал ноќна пијанка со жена си

10-05-2005

Менаџерот на Челзи Жозе Мурињо се претстави во нова, непозната досега светлина, тврдат таблоидите на Островот. Откако ја освоија шампионската …

Сенка врз евро-лиценци

10-05-2005

Комисијата за жалби за лиценцирање им ги прифати жалбите на финалистите на Купот на Македонија Маџари С. од Скопје и …

ФОН е “селска” екипа за Давитков

10-05-2005

Управниот одбор на кошаркарскиот клуб ФОН од Струга по вториот полуфинален натпревар од разигрувањето за титулата ФОН – Ф. Работнички …