Тројца функционери 18 месеци без кошарка

18-04-2007

Раководните лица во КК Струмица 2005, Стратос Кукулекидис (тренер), Панајотис Карапиперис (претседател на клубот) и Михаил Пападопулос (службен претставник на …

Трета покана за Славковски

18-04-2007

Македонскиот фудбалски бисер од Интер, Горан Славковски повторно е на списокот на селекторот Мирсад Јонуз за тест средбата со Бугарија …

Надежта последна умира

18-04-2007

Екипата на Голден Стејт против Далас, пред своите гледачи, го одигра натпреварот на сезоната. Славеше, но се уште го нема …

Македонија пет чекори назад

18-04-2007

Кусо траеше престојот на репрезентацијата на Македонија во топ 50 на ранг-листата на ФИФА. Во рангирањето за април, “црвено-жолтите” го …

ЕП 2012 во Полска и Украина

18-04-2007

Соседите, Полска и Украина ќе бидат домаќини на Европското фудбалско првенство во 2012 година. Тие ја добија организацијата во конкуренција …

Вардар не брка “десетки”

17-04-2007

Казната од три натпревари неиграње на Градскиот стадион во Скопје не остави длабок белег врз Вардар. “Црвено-црните” ги добија двете …

Тери бара неделно 130.000 фунти

17-04-2007

Преговорите околу продолжувањето на соработката на релацијата Џон Тери и премиерлигашот Челзи пропаднаа поради барањата на капитенот на “Гордиот Албион”, …

Шева го сака Милан во финалето

17-04-2007

Поранешниот напаѓач на Милан, Андреј Шевченко сака неговиот сегашен тим Челзи да се пласира во финалето на Лигата на шампионите, …