Славковски ескивира

13-05-2007

Изминаа 11 дена откако селекторот на репрезентацијата на Македонија, Сречко Катанец, му упати покана на младиот талент од Интер, Горан …

Маратонците го издржаа топлотниот удар

13-05-2007

Возобновениот скопски полумаратон, по девет години, мина со многу проблеми од организациски аспект. Организаторот потфрли во секој можен сегмент, поради …

Ристе редеше тројки

13-05-2007

Во првиот финален натпревар од разигрувањето за титулата кај нашиот источен сосед Бугарија, актуелниот шампион Лукоил Академик, чиј тренер е …

Кака не е Супермен и му треба одмор

13-05-2007

Бразилскиот репрезентативец Кака упати писмо до челниците во Бразилскиот фудбалски сојуз со молба да биде изоставен од списокот на играчи …

Груевски поканет да го врачи пехарот

13-05-2007

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија и официјално на претседателот на Владата, Никола Груевски, му испрати покана да го …

Убавина што не старее!

13-05-2007

Во организација на АМСМ, во хотелот “Фламинго” во Гевгелија беше организиран балкански избор за убавина на возила што се сметаат …

Федерер без тренер

13-05-2007

Најдобриот светски тенисер, Швајцарецот Роже Федерер, годинава освои само два турнира и дефинитивно се наоѓа во играчка и резултатска криза. …

Кид за забава на гледачите

13-05-2007

Кошаркарите на Њу Џерси, на свој терен, славеа против Кливленд со 96:85 и го освоија првиот поен во третиот меч …

Познати најдобрите петорки

11-05-2007

НБА лигата ги објави најдобрите петорки во регуларниот дел на сезоната. Во првата се наоѓаат кошаркарите: Неш (Феникс, третпат во …