Горди на Пандев, разочарани од Лацио

29-11-2007

Предноста на домашниот терен, улогата на апсолутен фаворит, маестралната игра на репрезентативецот на Македонија, Горан Пандев и неговиот погодок во …

Лошо се разделивме со Алонсо!

29-11-2007

Откако годинава ја раскина “љубовта” со Алонсо, а лани се раздели и од Кими Раиконен и Хуан Пабло Монтоја, Рон …

Мекалистер фаворит за селектор

28-11-2007

Поранешниот капитен на шкотската репрезентација Гари Мекалистер е главен фаворит за селектор на “гајдаџиите”, откако Алекс Меклиш поднесе оставка и …

Операција – голема чистка

28-11-2007

Раководството на најтрофејниот фудбалски клуб во шпанската Примера дивизион, Реал (М), ја потврди листата на фудбалери кои ќе бидат ослободени …

Роналдо и Морати се смирија

28-11-2007

Бразилскиот напаѓач во редовите на Милан, Роналдо се чини ги испегла сите недоразбирања со Масимо Морати, газдата на неговиот поранешне …

Пипен во Европа

28-11-2007

Враќањето на пензионираните кошаркарски ѕвезди на паркетот стана мода годинава. Иако неколкумина поранешни играчи во НБА најавуваа враќање во арените …

Џејмс ги скроти Селтикси

28-11-2007

ЛеБрон Џејмс одигра уште еден фантастичен натпревар и го одведе својот тим Кливленд до победа против Бостон. Џејмс со 11 …

Мурињо: ФА нека дојде по мене

28-11-2007

Славниот португалски менаџер Жозе Мурињо (44 г.) изјави дека е заинтересиран да ја преземе репрезентацијата на Англија. Мурињо, кој пред …

Јариќ меѓу Нина и Лима

28-11-2007

Плејмејкерот на Минесота и репрезентацијата на Србија, Марко Јариќ добро игра и надвор од теренот. Јариќ е постојано во друштво …

Катанец без простор за маневрирање

28-11-2007

Сегашниот селектор на македонската фудбалска репрезентација Сречко Катанец, кој на оваа должност е официјално само до утре, бидејќи му завршува …