Кресоја неизвесна за Франција

27-11-2007

Селекторот на женската репрезентација на Македонија, Љупчо Савевски, по вчерашниот претпладневен тренинг го скуси поширокиот список на репрезентативки за настап …

Ќе се тестираме со Бразилците

27-11-2007

Машката ракометна репрезентација на Македонија во јануари ја очекуваат квалификациски средби со Португалија и со Бугарија, за пласман во јунскиот …

Гранољерс противник на Металург

27-11-2007

Ракометарите на македонскиот вицешампион Металург, немаа многу среќа при вчерашната ждрепка за осминафиналето во Купот на ЕХФ. “Металурзите” посакуваа некој …

Џејмс и Паркер играчи на неделата

27-11-2007

Кошаркарите ЛеБрон Џејмс (Кливленд) и Тони Паркер (Сан Антонио) се прогласени за играчи на неделата во НБА лигата, во Источната, …

Финален испит за Ливерпул

27-11-2007

Без разлика на очајниот старт во новиот циклус од најквалитетното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, најтрофејниот фудбалски клуб на Островот, …

Барса ќе го избрка Рајкард во јануари

27-11-2007

Шпанскиот фудбалски гигант Барселона ќе се ослободи од тренерот Франк Рајкард во зимската пауза, независно од постигнатите резултати на тимот …

Баерн (М) го пушта Сањол

27-11-2007

Спортскиот директор на германскиот гигант Баерн од Минхен, Ули Хенес изјави дека клубот нема да го спречи заминувањето на францускиот …

Убава и “лесна” група

26-11-2007

Во Дурбан на ждрепката на групите во квалификациите за СП 2010 Македонија беше без селектор. На сегашниот стручен штаб, на …

Напаѓачите се разиграа

26-11-2007

На неделните средби од 13. коло на Примера за одбележување е добрата форма на напаѓачите. Особено голема ефикасност беше прикажана …

Седум загинати на стадион

26-11-2007

Најмалку седум лица загинале за време на натпреварот во бразилскиот град Салвадор, кога еден од секторите на месниот стадион се …

Савевски денеска ќе пресече

26-11-2007

Новиот селектор на женската ракометна репрезентација на Македонија, Љупчо Савевски во пеколен ритам ги спроведува кусотрајните подготовки на неговите избранички …