Чекето гласа за секс

12-04-2006

До почетокот на Светското фудбалско првенство во Германија остануваат неполни два месеца. Селекторите на репрезентациите на земјите-учеснички на завршницата од …

Голманите “социјални случаи” во Примера

12-04-2006

Секоја година фудбалерите во англиската Премиер лига просечно инаксираат по 970.000 евра. Така објави весникот “Индипендиент” според податоците на Асоцијацијата …

Плејбој прв ја прослави Коркина

11-04-2006

Малкумина се оние кои сметаат дека Светлата Василиевна Коркина не е најдобрата руска гимнастичарка на сите времиња. Витрините во нејзината …

Договорени 10 контролки

11-04-2006

Кошаркарската селекција на Македонија во подготвителниот период за настап во квалификациите за ЕП 2007 г. во Шпанија, група “Б” (31 …

“Металурзите” сефте со шампањско

10-04-2006

Во “Кале” вистински празник на ракометот. Во исцрпувачка и машка борба, во која Металург имаше контрола над резултатот и играта …