Сигурен танц на фаворитите

02-12-2007

Напорната недела и настапот во Лигата на шампиони, не остави трага врз играта на најпознатите лондонски премиерлигаш, Челзи и Арсенал. …

Шева на зима во Интер

02-12-2007

Англискиот премиерлигаш Челзи ќе го продаде напаѓачот Андреј Шевченко наредниот месец, кога ќе биде отворен зимскиот преоден рок, пишува таблоидот …

Работнички К. со есенска титула

02-12-2007

Натпреварите од 16. коло ги донесоа главно очекуваните резултати. Сепак, едно е јасно, екипата на Работнички К. ја освои есенската …

Мурињо на клупа на “росонерите”

02-12-2007

Поранешниот менаџер на Челзи, Жозе Мурињо нема да прифати да биде новиот селектор на Англија, туку претпочита да биде тренер …

Четврта титула за Леб

02-12-2007

Себастијан Леб со Ситроен Ц4 ја одбрани круната меѓу рели возачите освојувајќи го четвртиот наслов светски првак едноподруго. На последниот …

Кака добитник на Златната топка

02-12-2007

Плејмејкерот на европскиот клупски првак Милан и репрезентацијата на Бразил, Кака е освојувач на “Златната топка” за 2007 година на …

Бекер ја шутна Лили

02-12-2007

Поранешниот светски тениски рекет број еден, Германецот Борис Бекер, ја шутна својата девојка Лили Керсенберг, објавија германските медиуми. Легендарниот германски …

Хамбургер преслушан во Бремен

02-12-2007

По историскиот триумф над големиот фаворит во годинашниот циклус од Лигата на шампиони, Реал (М), фудбалерите на Вердер од Бремен …

Тоти: Меси е подобар од Кака

30-11-2007

Поранешниот репрезентативец на Италија и најголема ѕвезда во дресот на Рома, Франческо Тоти, за најпознатиот спортски весник на Апенините, “Газета …