Сестринско финале

22-04-2005

Во утрешното женско финале во ракометниот Куп на Македонија во Куманово (15.30) ќе играат екипите на Кометал Ѓ. Петров и …

Анин Бинг го “откачи” Андерс Свенсон

21-04-2005

Спектакуларната данска манекенка Анин Бинг, која неколку години се забавуваше со шведскиот фудбалски репрезентативец и член на англискиот Саутемптон, Андерс …

Директен пласман без плеј оф

20-04-2005

Извршниот комитет на УЕФА во Талин (Естонија) го промени форматот на квалификацискиот циклус за Европското првенство во 2008 година, што …

Џамелија ќе му подари бебе на Бајфилд

20-04-2005

Црномурестиот фудбалер на англискиот второлигаш “Гилингам”, Дарен Бајфилд, има голема, голема причина за славје. Неговата девојка, супер атрактивната и една …

Титулата ќе се додели во “Кале”

19-04-2005

Македонскиот женски првак Кометал Ѓ.Петров, кој третпат избори учество во финалето од Лигата на шампионките, првиот натпревар со актуелниот европски …

Инзаги се вљуби во мома Магда

19-04-2005

Се чини, немаат крај љубовните маки на некогаш првиот центарфор на Милан, 32-годишниот Филипо “СуперПипо” Инзаги, кој се помалку игра …