КОМУ 13. “ВЕЧЕРОВ” ТРОФЕЈ?

27-04-2005

Картите се наредија. Вечерва, во салата на СРЦ “Кале” (20,15 ч), во големото финале, во најмасовното клупско натпреварување- Купот на …

Батон може да остане без 3. место?

26-04-2005

Британецот Џенсон Батон, кој на трката во Сан Марино го освои 3. место, би можел да биде дисквалификуван, бидејќи болидот …

Озел во болница

26-04-2005

Турската ракометна интернационалка, централниот бек на Кометал ЃП, Јелиз Озел од вчера е во болницата “Мала Богородица” – Сестина поради …

Четири желби – иста цел

25-04-2005

Најавата дека екипите ќе ги активираат целиот свој потенцијал, опиени од мирисот во кошаркарската арена на СРЦ “Кале” во Скопје, …

Вандаир “виси” – Тасевски си оди

25-04-2005

На вчерашната прес-конференција во Вардар, покрај вообичаените анализи на изминатите два натпревари со тренерот Вујадин Станојковиќ, се разговараше и за …

Алонсо во Рено до крајот на 2006

24-04-2005

Шпанскиот возач Фернандо Алонсо, актуелен лидер во шампионатот, го продолжи договорот со Рено на уште една година, што значи дека …