За Андора повикани 19 кандидати

26-01-2005

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Драган Канатларовски, вчера, ги објави фудбалерите за квалификацискиот меч со Андора (9 февруари – Скопје). …

Јанчевски: Јас сум Бугарин!

26-01-2005

Македонскиот интернационалец во бугарскиот прволигаш Локомотив Пловдив, Бобан Јанчевски, се нарече себе си “Бугарин”, во проширеното интервју за тиражниот спортски …

Рашела Ди Фјоре лета со “Авиончето”

26-01-2005

Пред неколку години, италијанскиот трач печат, едноставно “вриеше” од заедничките фотографии на тогаш среќната брачна двојка, Винченцо и Рита Монтела. …

“Штрковите” со четири принови

24-01-2005

Во штотуку завршениот мини-зимски, преоден рок за кошаркари најбериќетен беше тимот на МЗТ Скопје 2000, кој успеа во своите редови …

Касано се “закачи” за Џојс Де Трош

24-01-2005

Убедливо најоткачениот фудбалер на Рома, извонредниот напаѓач Антонио Касано, покрај своите “бубачки” на теренот, секако е познат и како маж …

Наместо реванш само реми

24-01-2005

БИТОЛА.- Спортска сала “Младост”. Гледачи. 5.000. Судии: Оје и Тогстад од Норвешка. Седмерци: Македонија 5 (4), БиХ 3 (3). Исклучвања: …

Демолиран и европскиот првак

23-01-2005

Во “Кале” се случи нов празник на ракометот, во кој актери беа македонскиот шампион Кометал Ѓ Петров и актуелниот европски …