Бекам го менува Фиго

22-11-2006

Поранешниот капитен на англиската репрезентација Дејвид Бекам може да го замени Луис Фиго во тимот на Интер, соопштува Кориере дело …

Во Темишвар со домашен состав

21-11-2006

Во рамките на зацртаниот план на подготовки за јануарските квалификации за ЕП 2008, машката репрезентација на Македонија, под раководство на …

Ферги ќе бира меѓу Трезеге и Торес

21-11-2006

Според пишувањето на италијанските медиуми, Манчестер Јунајтед се подготвува на Јувентус да му понуди голема сума пари за во зимскиот …

Џезерите свират по сопствени ноти

21-11-2006

Кошаркарите на Феникс првпат во годинашнава НБА сезона славеа на гостувањето во Окланд против Голден Стејт. Клучна фигура на мечот …

“Четворка” за Мечкаровски

21-11-2006

Вообичаените поплаки што можат да се слушнат од клубовите на сметка на судиите по секое коло, овој пат се заменети …

Победа или пропаст за Каталонците

21-11-2006

Императивот победа високо стои пред актуелниот клупски шампион, Барселона, пред вечерашниот дуел со бугарскиот претставник Левски од Софија. Избраниците на …

Јан Торп заминува во пензија

21-11-2006

Австралискиот пливач Јан Торп ја шокира светската јавност откако синоќа објави крај на својата кариера. Еден од најтрофејните во историјата …

Бутикот на Дивац полн со фалсификати

20-11-2006

Сопругата на легендарниот кошаркар Владе Дивац, Снежана, обвинета е за продажба на фалсификувани производи на италијанската модна куќа “Гучи”. Според …

Шекил го оперира коленото

20-11-2006

Центарот на Мајами Хит, Шекил О’Нил е опериран, поради повреда на ‘рскавицата на левото колено. Тој ќе отсуствува од терените …

Шампионот го спаси првенството

20-11-2006

Трката за првото место по есенскиот дел на македонското фудбалско првенство повторно стана возбудлива и неизвесна. Најзаслужни за тоа се …

Руни му се заканува на Челзи

20-11-2006

Напаѓачот на англискиот гигант Манчестер Јунајтед Вејн Руни изјави дека се чувствува во извонредна форма. Тој потврди дека тоа ќе …