Се чека потврда од Бугарите

22-05-2007

Координаторот на Балканската лига, Македонската одбојкарска федерација ги привршува подготовките за стартот на новото натпреварување што треба да се случи …

Масовни откажувања за главоболки

22-05-2007

Организаторите на Отвореното тениско првенство на Франција уште пред стартот се соочуват со сериозни проблеми поради откажувањата на тенисерите. Некои …

Прослава со 4.000 литри пиво

22-05-2007

Еуфиријата во Струмица по освојувањето на шампионската титула, прва во клупската историја за кошаркарскиот клуб Струмица 2005 продолжува. Веќе денеска …

Маршал промаши – Пистонси славеа

22-05-2007

Кошаркарите на Детроит имаат почетно водство во финалната серија на Источната конференција, откако дома славеа против Кливленд со 79:76. Гостите …

НЛБ лигата ја тресат проблеми

21-05-2007

По стапките на Кошараркарскиот сојуз на Србија и Здружението на клубови од Словенија, во кооперација со Кошаркарскиот сојуз на Словенија, …

Спарси стартуваа ударнички

21-05-2007

Во далечната 1999 година, на 28 февруари, Јута последен пат славеше победа против Сан Антонио. Непријатната традиција продолжи и во …

Живеев за титулата

20-05-2007

– Повеќе од 10 години играм кошарка. И секогаш посакував да ја почувствувам атмосферата кога се врачува шампионскиот пехар. И …

Струмичани летнаа во облаци

20-05-2007

Кој чека – дочека. По 16 години кошаркарите на Струмица 2005 (клубот е формиран под името Македонија 1991) станаа шампиони, …

Без кворум и кршење на Статутот

20-05-2007

Одлуките на изборното собрание на Иницијативниот одбор за промени се нелегитимни и донесени без потребниот кворум, се вели во соопштението …