Наоми и Флавио се смирија

13-05-2005

Британскиот супер, супер модел, Наоми Кембел и се врати на својата стара љубов, шефот на Формула 1 тимот на “Рено”, …

Мегдан за европска круна

13-05-2005

Македонскиот женски ракометен првак, Кометал Ѓ.Петров денеска во салата “Брондби Хале” во Копенхаген (16.15) ќе го одигра првиот натпревар против …

Роси ќе вози Формула 1 од 2007 година?

13-05-2005

Четирикратниот светски првак во мотоциклизам, Италијанецот Валентино Роси, планира да се натпреварува во Формула 1 од 2007 годона. Ова го …

Роналдо и Даниела се разделија

12-05-2005

Бразилскиот фудбалски суперстар и центарфор на мадридски Реал, Роналдо, ја раскина врската со својата свршеница, топ-манекенката од Бразил, Даниела Чикарели. …

Парис се сплетка со Оскар де ла Хоја

11-05-2005

За младата, “надежна” и “перспективна” Американка Парис Хилтон (24 години), заедно со сестра си Ники, наследнички на синџирот хотели “Хилтон” …

Озел подготвена за Слагелсе

10-05-2005

Во рамките на завршните подготовки за претстојниот прв финален натпревар во Лигата на шампионите, в сабота на гости, против актуелниот …

Сенка врз евро-лиценци

10-05-2005

Комисијата за жалби за лиценцирање им ги прифати жалбите на финалистите на Купот на Македонија Маџари С. од Скопје и …