Респект има, но не и страв

30-06-2005

ПРИЛЕП. – Победа утре ќе му гостува на германскиот Хамбургер, во рамките на второто коло од Интертото купот, а меѓу …

Руни и Колин се брчкаа на Карибите

30-06-2005

ЛЕГЕНДА: Имаа фантастични денови на прекрасните плажи: Вејн Руни и девојката Колин Меклафин Ексклузивните фотографии од одморот на Вејн Руни, …

Богут прв пик на драфтот

29-06-2005

Во Њујорк, во Медисон Сквер Гарден се одржа годинашниов НБА драфт, кој како ретко досега беше предвидлив. Прогнозите на стручњаците …

Јешиќ го “изблефира” Јовановски

29-06-2005

Македонскиот шампион Работнички К. со 2:0, кој е на подготовки во Бугарија, е поразен во првиот контролен натпревар од првакот …

Барса со нови дресови

28-06-2005

Шампионот на Шпанија, Барселона, ги претстави новите дресови за сезоната 2005/06 година, што, сепак, ќе бидат без реклама на градите. …

Само Кралевски доцни со потписот

28-06-2005

Повеќе нема никакви дилеми, актуелниот вице-шампион на Македонија во кошарка и финалист во Купот на Македонија за преодниот пехар на …

Роналдо и се врати на старата љубов?

28-06-2005

Бразилскиот фудбалски феномен, Роналдо, како што знаеме, не учествува на спектакуларниот фудбалски Куп на Конфедерациите, чиј финален меч ќе се …

Ван Перси пуштен од притвор

28-06-2005

Робин ван Преси, 21-годишен напаѓач на холандската репрезентација и англискиот премиерлигаш Арсенал, е пуштен од притвор во кој се наоѓаше …

Против Сконто со 21 фудбалер

27-06-2005

Работнички К. со полн интензитет ги одработува подготовките во Банско (Р. Бугарија), со желба да се совлада 14-кратниот шампион на …