ЦАПАР ЈА ОСВЕЖИ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА

01-10-2004

Стојков, Гроздановски, Игнатов, Георгиевски, Бајевски и Јовчев се новостари имиња во репрезентацијата на Македонија, по објавувањето на списокот со 20 …

ВО СКОПЈЕ ЌЕ ВОЗАТ И ЕВРОПСКИ АСОВИ

29-09-2004

Генералниот секретар на Автомото сојузот на Македонија Димитар Миновски и членот на спортската комисија и претседател на АМК „Кастрол Примо …

ЈОВЕВА НИ ГО ОБЕЛИ ОБРАЗОТ

27-09-2004

Андреа Јовева е единствениот македонски натпреварувач, со триумф во една дисциплина, на Вториот меѓународен коњички турнир “Вива Куп 2004”, што …

ФЕЛЕР ЗАМИНА ОД КЛУПАТА НА РОМА

26-09-2004

Екипата на Рома доживеа нов убедлив пораз на гостувањето во Болоња, каде беше совладана од домашната истоимена екипа со 3:1. …

МИЛАН ГО ЗЕМА РОБЕРТО КАРЛОС

26-09-2004

Шампионот на Италија, Милан, се наоѓа на пат да го земе во своите редови еден од најдобрите светски играчи, Роберто …

КЛОСЕ- ЈУНАК НА ДЕНОТ

26-09-2004

Водечките тимови во Бундес лигата забележаа победи во 6. коло, така што поголемо изненадувања немаше, иако вредно е да се …

ЗАГУБИЈА 29 ТОПКИ И НАТПРЕВАРОТ

23-09-2004

ПРИЛЕП, 24 СЕПТЕМВРИ.- Женската кошаркарска репрезентација на Македонија, завчера, во Прилеп доживеа пораз од Португалија со 52:79 (31:32), во второто …

“ПЕТКА” ЗА ЈОВАНОВСКИ

23-09-2004

Бранимир Јовановски, последниот натпреварувач ки ден во стрелаш- тво, на Параолимпијадата во Атина (завршуваат на 28 септември) го имаше првото …