Триумф на Јовеска и на Шапкалиевски

23-05-2005

Најдобриот македонски коњички клуб “Тристар” од Скопје, викендов го организираше првиот “АТМ Куп” во својот круг. Нашите најдобри јавачи се …

Мур доби отказ поради пијанство

23-05-2005

Капитенот на фудбалската репрезентација на Австралија, Крејг Мур (29 г.), доби отказ од Борусија од Менхенгладбах, бидејќи се појави пијан …

Пелистер К. со двојна круна

22-05-2005

Во “мајсторката” од финалето на плеј офот на ракометната Мобимак Супер лига, Пелистер К. го совлада Металург (33:28) и со …

Секој царува во својот двор

22-05-2005

Лошо одредениот тајминг (мечот се играше во 21 ч.) придонесе речиси незабележително да мине четвртиот финален натпревар од разигрувањето за …

Тепачките и шемите ги раскараа клубовите

20-05-2005

Немилите сцени на полувремето од средбата Шкендија – Работнички К. го обележаа последниот собир на прволигашите. Потпретседателот на “романтичарите” Коста …