Џерард на “Енфилд” до 2009 година

08-07-2005

Стивен Џерард и Џејми Карагер ја продолжија верноста кон европскиот шампион Ливерпул за уште четири години. Турбулентната недела во редовите …

Одложено празнувањето

07-07-2005

Празнувањата во Лондон, по повод одлуката на Интернационалниот олимписки комитет, на 117. сесија, во Сингапур, да биде домаќин на Летните …

Најдобри љубовници се фудбалерите!

07-07-2005

Аргентинскиот репрезентативец и донеодамна член на германскиот бундеслигаш Баер Леверкузен, Диего Пласенте, деновиве е во потрага по нов клуб. Се …

Германците нема да не мелат

07-07-2005

ПРИЛЕП. – Благодарение на Победа, в недела (17,30 ч.) на Градски во Скопје ќе гостува германскиот гигант, Хамбургер. Моќта на …

Турците имаа “шоу” на базенот во Карпош

07-07-2005

Победникот на првиот меѓународен ватерполо турнир “Макполо”, во организација на Пливачката федерација на Македонија, беше познат уште пред синоќешните два …

Џерард останува на “Енфилд”

06-07-2005

Стивен Џерард го смени мислењето и реши да остане во Ливерпул. Капитенот на “црвените” во вторникот ја одби понуда на …