Интер ги продаде правата за Пандев

13-07-2005

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев од следната година веќе нема да има ништо заедничко со Интер и ќе биде заедничка сопственост …

Стриптиз во режија на Хоан Лапорта

13-07-2005

Претседателот на Барселона Хоан Лапорта им упати извинување на шпанската јавност и навивачите на Барселона по несекојдневниот гест, што го …

В кревет со Шарапова

12-07-2005

Новата секс-икона на женскиот тенис Марија Шарапова е присутна во мокрите соништа на милиони мажи во светот. Сепак, руската тинејџерка …

Со ново оружје ќе се улови и “злато”

12-07-2005

Спортистите од Македонија (Јовановски, Каранфилов и Наковска – Бикова) кои настапија на ЕП во стрелаштво за инвалиди, во Вроцлав (Полска), …

Пандев ги “решета” противниците

11-07-2005

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев продолжува со гол-шоуто на подготовките на Лацио за третото коло од Интертото купот, каде ќе се …

Се “мерка” победа без примен гол

11-07-2005

Македонскиот шампион Работнички К. ќе го одработи премиерниот меч во Лигата на шампионите денеска (20 ч.) на Градскиот стадион во …