За секој рекорд – 50.000 долари

18-07-2005

Олимписката шампионка во скок со стап, Русинката Елена Исинбаева (23 г.), минатата недела во Мадрид, по 15 пат го поправи …

“Сребро” со сјај на злато

18-07-2005

ШТИП.- Македонското борење треба да се гордее со своите млади борачи. Од ЕП за кадети во Тирана, нашите надежи по …

Рајт-Филипс се сели во Челзи

17-07-2005

Раководствата на Манчестер Сити и Челзи ја договорија трансферната сума за преминот на Шон Рајт-Филипс на “Стемфорд Бриџ”. Откако пред …

Башкими се посрамоти

15-07-2005

Време облачно. Терен одличен. Судија: Сапи Ксаба (Унгарија). БАШКИМИ: Угреновиќ, Елмазовски, Ѓоргиевски, Реџеп, Треновски, Петковски, Фатиќ, Ѓурчевски (од 44′ Јетон), …

Дивац: Готово е готово

15-07-2005

Легендата на европската кошарка, 37-годишниот Владе Дивац за официјалниот сајт на ФИБА Европа изјави дека решил да ја заврши кариерата, …

Новески стрелец за Мајнц

15-07-2005

Македонскиот репрезентативец Николче Новески, заедно со неговиот клуб Мајнц, имаше успешно деби во Купот на УЕФА. Германскиот бундеслигаш, кој во …

Виеира – пет години во Јувентус

14-07-2005

Зделката за преминот на капитенот на Арсенал, Патрик Виеира во италијанскиот шампион Јувентус е готова работа, што вчера попладне требаше …