Кан: Ќе бранам и на 40 години

22-07-2005

Голманот на германската репрезентација и на Баерн Минхен, Оливер Кан, изјави дека нема намера да се повлече од активното играње …

Работнички в среда, Вардар под рефлектори

22-07-2005

Македонските претставници во европските купови, претстојните средби ќе ги одиграат под рефлектор. Првата средба од второто претквалификациско коло од Лигата …

Шаќири пред потпис за Барнли

21-07-2005

Поранешениот капитен на Македонија, Артим Шаќири најверојатно ќе остане во Англија и ќе потпише за Барнли, екипа што настапува во …

Рели на олдтајмери на улиците на Скопје

21-07-2005

Извонредно осмислен и атрактивен настан, каков што доликува за одбележувањето на два исклучително важни јубилеја во нашата држава-100 години автомобилизам …

Пред Ребека “падна” и Родман

21-07-2005

Пред април, 2004 година, јавноста немаше претстава која е Ребека Лус. Сето тоа се смени, откако личната секретарка на Дејвид …

Кими, остани!

20-07-2005

Рон Денис верува дека за Кими Раиконен е подобро да остане во сегашниот тим подолг период. Своето убедување го темели …

Џон Тери : Шон е нашиот Руни

19-07-2005

Откако Шон Рајт-Филипс ги мина медицинските прегледи и потпиша петгодишен договор со Челзи, капитенот на “сините” го кажа своето мислење …

Во Победа: отпуштени – новаци 5:4

19-07-2005

ПРИЛЕП. – Засега билансот на отпуштени спроти новодојдени фудбалери во Победа, во летниот преоден рок е 5:4. Нигериецот Сулаимон Ахеен …

Зденка по стапките на Жизел

19-07-2005

Се вика Зденка Подкапова, уметничкото име и е Здена Новотна, родена е на 5 август 1977 во Брно, Чешка, веќе …