Батистута се пензионира

14-03-2005

БУЕНОС АИРЕС, 15 МАРТ (РОЈТЕРС).- Аргентинскиот рекордер по бројот на постигнати голови, Габриел Батистута реши да се повлече од професионалниот …

Шумахер го купува Ферари

14-03-2005

Во моментов Михаел Шумахер освојува титули за Ферари, но наскоро може да биде обратно. Седумкратниот светски првак има намера да …

Битка до последен здив

13-03-2005

Во “Кале”, пред преполно гледалиште, атмосфера што потсетуваше на финалето од 2002 година, кога Кометал Ѓ.Петров се искачи на европскиот …

Фриск го остава свирчето

13-03-2005

Шведскиот фудбалски судија Андерс Фриск изјави дека повеќе нема да ја дели правдата на зелениот терен, откако на негова адреса …

Роберт Попов е играч од екстра класа!

13-03-2005

Новиот селектор Сантрач, веќе разговарал со неколку свои сонародници-тренери, кои работеле со македонски фудбалери. -Најдобра препорака добив за Роберт Попов, …

Тајсон ќе се проба во тајландски бокс

11-03-2005

Раководството на Светскиот совет за тајландски бокс, новосоздадена организација, која има цел да го популаризира овој спорт и да организира …