Рамазанов во борба за бронзата

12-04-2005

Вчера во Варна почна сениорското Европско првенство во борење, слободен стил, на кое, во исклучително силна конкуренција учествуваат и двајца …

Финалето, сепак, недофатливо

11-04-2005

Македонскиот првак Вардар застана вторпат во полуфиналето на Купот на куп-победници и не успеа да направи историски подвиг со пласман …

Нова етапа – исто растојание

10-04-2005

Екипите од најквалитетната УФА Медија Прва кошаркарска лига (плеј оф) со забрзано темпо чекорат кон крајот на втората фаза по …

Преку “Кале” во финале

10-04-2005

Кометал Ѓ. Петров е поразен на гостувањето во Виена од стариот познаник ХИПО, во првото полуфинале на Лигата на шампионите …