Петмина Шпанци во идеалниот тим

30-06-2008

Плејмејкерот на Шпанија и Барселона, Чави Фернандез, е избран за најдобар фудбалер на ЕП 2008. Играчот за врска ја отвори …

Јанковиќ меѓу гледачите

30-06-2008

Втората носителка на третиот Грен слем турнир Вимблдон, Србинката Јелена Јанковиќ е елиминирана во осминафиналето од Тамарин Танасугар (Тајланд) по …

Фуријата со стил на тронот

30-06-2008

Европската круна во наредните четири години ќе биде заштитен знак на фудбалската репрезентација на Шпанија. Избраниците на Луис Арагонес во …

ЕП – цел на терористи

30-06-2008

ЕП 2008 беше исправено пред терористички напад. Тоа го призна министерот за одбрана на Швајцарија, Самуел Шмир во интервју објавено …

Руки играчите во НБА се како амали

30-06-2008

Еден од најдобрите европски кошаркари на сите времиња, Германецот Дирк Новицки објави сопствена биографија, откривајќи во неа бројни интересни и …

Чековски во Фени Индустри

30-06-2008

Нашиот кошаркар интернационалец,крилниот центар Ѓорѓи Чековски (30 г), по успешните настапи во Бугарија (Лукоил Академик) и Украина (Черкаски Мавпи) реши …

ФИФА има и резервен план Б

30-06-2008

Претседателот на Светската фудбалска федерација (ФИФА) Сеп Блатер изјави дека и натаму верува оти Јужна Африка ќе успее да го …

Златото од ЕП потешко од олимпиското

29-06-2008

Актуелниот шампион и четирикратен освојувач на Светската лига репрезентацијата на Србија, трикратниот освојувач на европската круна, Унгарија и светскиот шампион …