Гуиза со титулата ќари и сопруга

01-07-2008

Најдобриот голгетер во шпанското првенство за минатата сезона и напаѓач на “црвената фурија”, Дани Гуиза наскоро ќе стапне на лудиот …

Гаске подготвува одмазда за Мареј

01-07-2008

Британскиот рекет број еден, Енди Мареј со помош на публиката успеа да се пласира во четвртфиналето на неофицијалното светско првенство …

Донингтон кокетира со кандидатурата

01-07-2008

Актуелниот англиски дом на Светското првенство во мотоциклизам, Донингтон Парк, го повикал дизајнерот на Формула 1, Херман Тилке, во работна …

Фергусон посакува 1-2 засилувања

01-07-2008

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон изјави дека неговиот клуб ова лето нема многу да биде активен на фудбалскиот пазар. …

Деко за 10 мил. евра на Стемфорд Бриџ

01-07-2008

Најпосле е реализирана долгонајавуваната преселба на стандардниот првотимец во дресот на каталонскиот гигант Барселона, Деко, на Стемфорд Бриџ. Челниците на …

Узбуна во Кина

01-07-2008

Од кинескиот град Кингдао, каде ќе се одржат натпреварите во едриличарство, во рамките на Олимписките игри, пристигнуваат вознемирувачки вести од …

Цел Мадрид на нозе за Шампионите

01-07-2008

Селекторот на Шпанија Луис Арагонес и неговите јунаци се вратија во татковината, каде во шпанската престолнина Мадрид им беше приреден …

Џејмисон прв го скрши мразот

01-07-2008

Крилото на Вашингтон Визардс, Ентоан Џејмисон (32) потпиша нов четиригодишен договор кој до летото 2012 година ќе му донесе 50 …

Романтичарите ќе стегаат палци

30-06-2008

Македонските клубови денеска ќе ги дознаат своите противници во двата по квалитет најсилни еврокупови. Во седиштето на европската фудбалска централа …

Три златни медали за Македонија

30-06-2008

Тројца македонски кик-боксери се закитија со златниот медал на Балканското првенство во Охрид. Иле Ристевски (71 килограм), Далибор Огњанов (71 …

Роналдињо пак дава голови

30-06-2008

Двократниот освојувач на наградата на ФИФА за најдобар фудбалер на светот, Роналдињо настапи на хуманитарна средба во Венецуела и постигна …

Реал (М) одби 35 мил евра за Робињо

30-06-2008

Челзи својот интерес кон бразилскиот репрезентативец во Реал (М), Робињо го потврди со официјална понуда до панскиот првак. Како што …