Бекам на клупата за резерви

11-08-2006

Најголемата фудбалска ѕвезда во редовите на Англија, Дејвид Бекам по се изгледа ќе мора да се пресели на клупата за …

Грегорачи лек за Бријаторе

11-08-2006

Тимскиот шеф на Формула 1, екипата на Рено, важи за добар бизнисмен, кој кариерата ја започнал на берзата во Милано, …

Наумоски ја спаси честа на Матерсбург

11-08-2006

Репрезентативниот напаѓач Илчо Наумоски имаше најдобро претставување од петтемина македонските интернационалци, кои настапија за своите клубови во првите натпревари од …

Ливерпул со судни маки

10-08-2006

Во првите натпревари од 3. квалификациско коло за Лигата на шампионите, фаворитите главно беа успешни, а домаќините ја искористија предноста …

Ферари тестира со мазни гуми!

10-08-2006

Поради најавеното воведување на еден тип на пневматици произведени од една компанија, Мишелин го најави своето повлекување од идната година, …

Ибрахимовиќ мина во Интер

10-08-2006

Шведскиот интернационалец Златан Ибрахимовиќ е нов фудбалер на тимот на Интер. За сума од 24,8 милони евра екипата на Јувентус …

После Шуми нема да има потоп

09-08-2006

Берни Еклстоун за германскиот весник Тагблат изјавил дека не стравува од тоа дали Михаел Шумахер ќе се пензионира на крајот …

Бугарите убедливи во реваншот

09-08-2006

СОФИЈА.- Сала “Универзијада”. Гледачи: 300. Судии: Гологанов, Цеков и Механџиев, сите од Бугарија. Резултат по четвртини: 16:19, 33:25, 17:21, 28:14 …