Хрватски укор за Донадони

17-08-2006

Противниците на репрезентацијата на Македонија од групата Е во квалификациите за ЕП 2008, Англија, Хрватска и Русија извојуваа лесни победи …

Анри: Вљубен сум во Арсенал

16-08-2006

Напаѓачот на француската фудбалска репрезентација и голгетер во англискиот премиерлигаш Арсенал, Тиери Анри, во последното интервју што го даде за …

Победија, но проблемите останаа

16-08-2006

Сала во Градскиот парк. Гледачи: 800. Судии: Мицевски, Денковски и Николовски, сите од Македонија. Резултат по четвртини: 24:18, 17:22, 23:26, …

Македонија скокна уште три места

16-08-2006

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија во изминативе триесетина дена немаше настапи, но тоа не беше пречка и натаму да напредува …

Барса со четири номинации

15-08-2006

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) ги објави 12-те фудбалери, распоредени во четири категории, за наградата најдобар играч во изминатата сезона во …

Мурињо: Шева е чудо од играч

15-08-2006

В сабота (19 август) стартува новата сезона во англиската Премиер лига, каде последните две сезони доминира Челзи, кој и оваа …

Тојота ги напушти колегите

15-08-2006

Фабриките што произведуваат автомобили, а се вклучени во Формула 1 со свои тимови, пред неколку години формираа своја асоцијација, која …

Во Сендаи без потреси

14-08-2006

Групата А во прелиминарните борби на 15. Светско првенство во кошарка, во Сендаи, нема да донесе никакви потреси. Резултатски. Општа …

За Сречко важни и џокерите

14-08-2006

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Сречко Катанец веќе ги има на број сите 18 репрезентативци во Талин за утрешниот …

Бекам на клупа и кај Капело

14-08-2006

Поранешниот капитен на фудбалската репрезентација на Англија, Дејвид Бекам може да поднесе нов удар, соопштуваат медиумите од Островот. Откако не …

Ц. звезда без публика против Милан?

13-08-2006

Европската фудбалска унија (УЕФА) сериозно ја разгледува можноста реваншот од 3. квалификациско коло меѓу Црвена звезда и Милан во Белград …