Гаучосите во елемент

21-08-2006

Кошаркарите на актуелниот светски првак СЦГ дури во третиот настап на Светското првенство во Јапонија, во групата “А”, забележаа победа. …

Ларсон во затвор

21-08-2006

Поранешниот репрезентативец на Шведска, Хенрик Ларсон кој во новата фудбалска сезона го смени дресот на Барселона со дресот на Елфсборг, …

Пандев стрелец за Лацио

21-08-2006

Репрезентативецот на Македонија, Горан Пандев постигна еден гол за неговата екипа во првото коло од фудбалскиот Куп на Италија. Лацио …

Руни и К. Роналдо зборуваа со голови

21-08-2006

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед и шампионот Челзи ја почнаа новата премиерлигашка сезона како што можат да сонуваат нивните многубројни навивачи. …

Шампионот држи чекор и дома

20-08-2006

Актуелниот фудбалски првак на Македонија, екипата на Работнички К. направи сефте и во домашното првенство. “Романтичарите” ги освоија првите три …

Македонија имаше среќа

20-08-2006

Машката ракометна репрезентација на Македонија имаше среќа при ждрепката за квалификациите за пласман на Европското првенство во 2008 година што …

ШАМПИОНОТ ШОКИРАН

20-08-2006

На стартот на 15. Светско првенство во Јапонија, во кошарка се случи големо изненадување. Третопласираниот од квалификациите во Африка, тимот …

Чех бранеше со повредени раце

18-08-2006

Чешкиот репрезентативен голман и член на Челзи, Петер Чех изминатата сезона пред секоја натпревар мораше да зема таблети против болки …

Прволигашки дуел само во Прилеп

18-08-2006

Натпреварот меѓу Победа и Шкендија 79 е единствениот прволигашки дуел во 1/8 финалето од Купот на Македонија во фудбал. Другите …

Родман се уште ја пали Електра

18-08-2006

Поранешната НБА ѕвезда, Денис Родман открива дека неговата екс-сопруга, филмската ѕвезда Крамен Електра е се уште заљубена во него. Според …

Старт со многу енигми

18-08-2006

Денеска во Јапонија почнува 15. Светско првенство во кошарка за мажи. Годинашниов “аматерски” самит има посебна привлечност поради зголемениот број …